SENIOR ASSOCIATE 

Marco Arena

Od lat świadczy usługi z zakresu prawa międzynarodowego, szczególnie skupiając uwagę na rynku polskim, niemieckim i włoskim. Wpisany jest na listę rekomendowanych adwokatów Ambasady Niemieckiej we Włoszech. Należy do Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska). Odpowiedzialny za German Desk. 

 

Marco ukończył Liceum oraz studia prawnicze na Uniwersytecie w Lipsku (Niemcy). Specjalistyczna wiedza, którą zdobył pracując w renomowanych kancelariach (Niemcy i Włochy) pogłębiła znajomość prawa niemieckiego, włoskiego oraz międzynarodowego. Doświadczenie uzyskane na rynku polskim i zagranicznym pozwala na świadczenie usług na najwyższym poziomie. Autor licznych komentarzy, opinii prawnych, artykułów publikowanych w Polsce i za granicą. Marco zajmuje się poradami prawnymi głównie w języku polskim i niemieckim (obok języka włoskiego drugi język ojczysty). Świadczy pomoc prawną przedsiębiorstwom oraz osobom prywatnym w sporach niemiecko-polskich oraz międzynarodowych. 

 

Specjalizuje się w prawie gospodarczym (zakładanie spółek akcyjnych, spółek z o. o., przedstawicielstwa czy oddziału w Niemczech, doradztwo korporacyjne), prawie rodzinnym, negocjacjach, umowach, sprawach sądowych, windykacji. Jest ekspertem w zakresie prawa handlowego (obsługa prawna spółek prawa handlowego, instytucji publicznych, przedsiębiorstw, organów administracji). Biegle posługuje się językiem włoskim, niemieckim, francuskim, polskim i angielskim.